poniedziałek, 15 września 2014

Paznokcie w stylu Ombre z Gel finish AVON

Oglądając niedawno kanał na YouTube AVON Makeup TV natrafiłam na tutorial w którym przedstawiono krok po kroku manicure Ombre. Zainspirował mnie on do stworzenia własnej wersji z którą chcę się dzisiaj podzielić:) Do wykonania manicure użyłam:
  •  lakierów z serii GEL finish w kolorach Barely There i Parfait Pink (każdy 9,99 zł)  •  zwykłej gąbeczki do nakładania podkładu
  • Top coat z essence (7 lub 8 zł)
  • spray przyspieszający wysychanie lakieru AVON (cena w promocji ok. 10 zł)

KROK PO KROKU:

1. Pokrywam paznokcie jedną warstwą lakieru w kolorze Barely There i czekam do wyschnięcia.2. Nakładam na koniec gąbeczki różowy i beżowy lakier tuż obok siebie i zaczynam robić "pieczątki". Lepiej nabrać mniej lakieru aby wyszedł efekt rozmycia, a granica między dwoma kolorami była słabo widoczna.

3. To normalne, że skórki podczas "pieczętowania" brudzą się lakierem. Wystarczy nasączyć patyczek kosmetyczny zmywaczem i oczyścić.

4. Aby efekt Ombre był dobrze widoczny na paznokciach należy na koniec pokryć je lakierem bezbarwnym lub lakierem utwardzającym topcoat. Dzięki niemu paznokcie pięknie błyszczą ;)5. Dla niecierpliwych osób takich jak ja idealnym rozwiązaniem jest spray przyspieszający wysychanie lakieru. Trzeba jedynie uważać ponieważ jego formuła jest dość tłusta, więc radziłabym unikać kontaktu np. z laptopem :) Psik i gotowe...


Efekt prezentuje się tak

                       
       Pozdrawiam ciepło :)
kosmasia22

2 komentarze: